Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 7919274



*

nr 791 9274


ETCHINGS

2 pcs, 18th century, 57x75,


2 st, 1700-tal, 57x75


Estimate:

1000

Sold:

SEK 1400

Auction date:

Monday November 19 2012
at 19:49:35


  • Bid history
Time Bidder Bid
18/11 17:24:19 1      700 kr
19/11 08:54:26 2      1.000 kr
19/11 16:12:39 3      900 kr
19/11 16:13:31 3      1.100 kr
19/11 17:58:20 4      1.200 kr
19/11 19:05:23 3      1.300 kr
19/11 19:15:39 4      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik gravyrer
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr